Klub

Zarys historii Klubu Sportowego „Elta” Łódź

Klub Sportowy „Elta” Łódź powstał w 1969 roku jednymi z założycieli klubu byli Elżbieta Ambrożewicz, Eugeniusz Czerwieński, Dariusz Supeł czołowi zawodnicy Polski w tenisie stołowym. Wyżej wymienieni zawodnicy przeszli z likwidowanej sekcji SKS „Start” Łódź tworząc przy Zakładzie FT i AT Elta Łódź Klub Sportowy. W 1969 r. drużyna wywalczyła awans do ekstraklasy, po roku klub wzmocnił Stanisław Frątczyk późniejszy wielokrotny Mistrz i reprezentant Polski i Austrii w tenisie stołowym. Przez wiele lat sekcja tenisa stołowego  KS „Elta” Łódź była w ścisłej czołówce klubów w Polsce. W tym czasie klub reprezentowało wielu zdolnych zawodników, którzy zdobywali medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Barwy Klub Sportowego w rozgrywkach ligowych i indywidualnych reprezentowało wielu czołowych zawodników do których zaliczyć należy : Henryk Ścierwicki, Sławomir Kasprzak, Zdzisław Malinowski, Zbigniew Sadecki, Jerzy Kasprowski, Leszek Kozieł, Marek Augsburg, Elzbieta Amrożewicz-Kaźmierczak, Ewa Ozdoba, Barbara Fornalczyk – Guzik, Halina Domagała,  Anna Tomczyk , Beata Krawczak, Sylwia Heleniak, Paweł Korus – wychowanek klubu uczestnik Mistrzostw Europy Młodzików w Barcelonie rok 1978r. Trenerami pracującymi w klubie na przestrzeni tego okresu byli: Eugeniusz Czerwieński, Stanisław Krygier, Józef Korus, Henryk Ścierwicki,Wojciech Butrym, Jerzy Klinger, Grzegorz Ligiecki, Jerzy Chrząszcz.  

Lata 1985 – 2005 to praca głównie z dziećmi i młodzieżą, wychowankami klubu byli miedzy innymi Izabella Frątczak i Zbigniew Kaczmarek czołowi zawodnicy Polski w kategorii seniorów. Trenerem ich był Grzegorz Ligiecki, który do dzisiaj pracuje w klubie i jest koordynatorem sekcji tenisa stołowego. Ostatnim osiągnięciem trenera Ligieckiego jest wychowanie czołowej Polskiej młodziczki  Dagmary Mikinko, która została powołana do kadry Polski juniorek. W sezonie 2003/2004 drużyna kobiet wygrała zdecydowanie rozgrywki I ligi i pechowo przegrała baraże o Ekstraklasę. Barwy drużyny reprezentowały Barczuk Agnieszka , Adrianna Turalska, Anna Kostecka, , Małgorzata Kowalska, Joanna Ptycia. Od początku działalności klubu wiodącą dyscypliną jest sekcja tenisa stołowego, posiadamy również sekcję piłki nożnej obecnie drużynę młodzieżową.

Klub posiada swoją bazę szkoleniową-pawilon do tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej oraz korty tenisowe. Sekcja tenisa stołowego korzysta również z wynajmowanych sal gimnastycznych szkolnych w Zespole Szkół Ponadgimazjalnych nr 20 oraz Szkole Podstawowej nr 29. Obecnie szkoleniem w sekcji tenisa stołowego zajmują się trenerzy: Elżbieta Kaźmierczak, Grzegorz Ligiecki, Iwona Lewandowska a ich zapał, duża wiedza i oddanie procentuje dobrymi wynikami w sezonie 2005/06 do których zaliczyć należy: 1 miejsce w II lidze kobiet, awans drużynę mężczyzn do II ligi oraz awans drużyny kadetek do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i drużyn juniorów, juniorek do Mistrzostw Polski.

 
Klub działa w oparciu o dotacje z:
  • Urzędu Miasta Łodzi - Wydziału Sportu

  • PKO BP

http://www.fundacjauj.pl/img/pko_podstawowy_po.jpg

  • Darowizny
  • Składek członkowskich
 

Zaproszenie dla Sponsorów

   Klub sportowy „Elta” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia finansowego klubu.

W zamian klub oferuje salę do gry w tenisa stołowego dla zainteresowanych oraz reklamę stałą podczas treningów oraz rozgrywek drużyn II ligi chłopców i dziewcząt. Wyniki spotkań oraz nazwy sponsorów będą zamieszczane w prasie lokalnej. Klub prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych. Posiada zawodniczkę w kadrze Polski młodzików oraz wielu obiecujących zawodników.

           Zarząd Klubu Sportowego „Elta Łódź” z góry dziękuje za okazaną pomoc.

 

 

ŁOZTS: